LV | RUS

Armatūra pamatiem. Kādu armatūru izmanto fundamentam

Dzelzsbetons ir viens no vispieprasītākajiem būvniecības. Tieši tērauda armatūra piešķir betona blokiem drošumu un izturīgumu. Bez tās mūsdienu ēku celtniecība vairākos stāvos praktiski nav iespējama. Bieži montē karkasus, armatūras režģus betona stiprināšanai. Dažādu būvniecības uzdevumu izpildei tiek izmantoti vispiemērotākie tērauda materiāli. Rūpniecības ražo armatūru visos iespējamos šķērsgriezumos, gludu vai ar periodisko profilu. Svarīgi ir pareizi piemeklēt metāla pamatu tipus būvniecībai, lai daudzstāvu ēkas celtniecības laikā nerastos nekādas problēmas.

Armatūras klasifikācija, tās pielietošana

Pastāv vairākas īpatnības, pēc kurām speciālisti grupē metāla pamatus betonam. Lūk, tikai daži galvenie, vispopulārākie raksturlielumi.

  • Pēc izgatavošanas tehnoloģijas: serdeņu karstvelmētais tērauds vai aukststieptās stieples tērauds.
  • Pēc profila: ar profilu vai gluda. Profili savukārt mēdz būt riņķveidīgi, sirpveida, jauktie.
  • Pēc pielietošanas nosacījumiem: spriegojamais vai nespriegojamais stiegrojums.

Armatūru bieži izmanto ne tikai tās tiešo mērķus sasniegšanai, nostiprinot betona blokus. Gludie stieņi tiek iepirkti darba karkasa pārsiešanai, kā arī dekoratīvajos nolūkos. Ar izturīga metāla pamata palīdzību izgatavo cietos dārza celiņus, grīdas savilkumus, nostiprina apmetuma slāņus. Vārdu sakot, izturīga tērauda armatūra būs noderīga daudzos būvniecības darbos, turklāt ne tikai daudzstāvu ēkā, bet arī privātmājā.

Mūsu tīmekļa vietnē www.metalucentrs.lv jūs bez problēmām piemeklēsiet B500B un citu pieprasīto klašu armatūru.

Tāpat pie mums pasūta metāla stūrīšus, kantainā vai apaļīga šķērsgriezuma caurules, profesionālo pārklājumu, tīklus, režģus, daudzas citas analoģiskas preces, kuras var atrast šeit. Mūsu kompānija SIA «Metālu Centrs» veiksmīgi strādā vairāk ka 10 gadus, no 2008. gada. Šajā laikā esam izpildījuši tūkstošus būvniecības metāla produkcijas pasūtījumus (līdz 2015. gadam firmas nosaukums bija SIA «BKB Metāls»).

Citas publikācijas
U-profili – universāli celtniecības elementi

U-profils– vienādplauktu švellers ar paralēlām malām.

Vairāk
Уголок стальной
Leņķdzelzs: veidi, ražošanas īpašības, pielietojums

Leņķdzelzs – universāls izstrādājums, kurš kalpo kā stiprinājums mēbeļu, medicīnas un rūpniecisko iekārtu ražošanā.

Vairāk
Nerūsējošais tērauds ūdensvada sistēmās

Nerūsējošais tērauds vislabakais risinājums ūdensvada sistēmām

Vairāk
Pierakstīties jaunumiem Pierakstieties jaunumiem un nepalaidiet garām izdevīgākus piedāvājumus

Privātuma un sīkdatņu politika

Aicinām jūs uzmanīgi iepazīties ar mūsu privātuma un sīkdatņu politiku, pirms lietojiet tīmekļa vietni www.metalucentrs.lv. Šīs vietnes izmantošana nozīmē, ka jūs akceptējat šīs politikas saturu un tam piekrītat.