LV | RUS

Ūdensvada caurules āra ūdensvadam

Metāla ūdensvada caurules – tie ir droši un ilgtspējīgi ūdensvada sistēmas komponenti. Tās ir izturīgas pret augstām un zemām temperatūrām, tādēļ tās ir spējīgas izturēt vairākus sasalšanas ciklus. Materiāls nav dārgs un neprasa īpašu apkopi, tādēļ ūdensvada caurules atšķiras ar ekonomiskumu un ekspluatācijas vienkāršību. Pareizi samontētā ūdensvada sistēma kalpos līdz 50 gadiem. Par šādu konstrukciju noteikumiem un standartiem izstāstīsim turpmāk.

Sagatavošana montāžai

Pastāv divas pamata metodes, ar kurām tiek īstenota ūdensvada montāža: zem vai virs zemes. Otrais variants prasa estakāžu un papildu siltinājuma ierīkošanu. Tādēļ piepilsētas zemesgabalos ir lietderīgāk izmantot pazemes metodi. Šai nolūkā jums būs nepieciešama spectehnika, ar kuras palīdzību vajadzēs izrakt tranšejas. Gadījumā, ja topošā ūdensvada garums nav paredzēts liels, tranšejas var sagatavot arī ar parasto instrumentu palīdzību.

Tranšejas dziļums un izmēri būs atkarīgi no grunts sasalšanas pakāpes, taču parasti caurule tiek uzstādīta 1,5-1,8 metru dziļumā. Platuma ziņā tai ir jāpārsniedz pašas caurules izmērus aptuveni par 50 centimetriem. Grunti iekšā ir jānostiprina, papildus jāsaber un jāizlīdzina.

Montāžas darbi

Āra ūdensvada montāžās darbi ietver sevī šādus posmus:

  • Tranšeju rakšana;
  • Sagatavošanas darbi ar grunti;
  • Cauruļu montāža;
  • Cauruļu papildu siltināšana;
  • Ūdensvada uzstādīšana mājā ievades vietā;
  • Ūdens padeves efektivitātes pārbaude, kā arī hermētiskuma testi.

Lai droši sastiprinātu kopā divas caurules, speciālisti pielieto elektriskās uzmavas vai salaiduma metināšanu. Pirmais variants tiek pielietots garām caurulēm ar nelielu diametru vai pievienojot elementus jau esošajam ūdensvadam.

Savienojot caurules vienotajā sistēmā, būtu jāievēro daži noteikumi:

  • Temperatūrai ir jābūt ne mazākai par 5 Celsija grādiem;
  • Visas virmas ir iepriekš jāattauko, jāattīra un jānosusina;
  • Nepieciešams notēst malas 45 grādu leņķī, lai palielinātu savienojuma drošumu.
Citas publikācijas
Tērauda sijas IPE
Tērauda sijas IPE – kādēļ tās būtu jāiegādājas Metālu Centrā

Dubult-T-profila sijas IPE ir izplatīts sarežģīto šķirnes metāla velmējumu tips.

Vairāk
Armatūras siets no Metālu Centrs

Armatūras siets — tas ir pieprasīts materiāls, kas ir neaizstājams javu nostiprināšanai, lai novērstu to plaisāšanu un nobiršanu, kā arī atšķēlumu un robu veidošanos.

Vairāk
švellers UPE
Kā labāk izvēlēties tērauda švelleru UPE un analogus?

Būdams ar U veida šķērsgriezumu, standarta švellers UPE tiek izlaists metāla siju formā, kuras ir pieņemts piemeklēt tiešsaistē pārbaudītā piegādātāja atjauninātajos katalogos un pasūtīt ar piegādi nepieciešamajā daudzumā, orientējoties uz preces marķējumu.

Vairāk
Pierakstīties jaunumiem Pierakstieties jaunumiem un nepalaidiet garām izdevīgākus piedāvājumus

Privātuma un sīkdatņu politika

Aicinām jūs uzmanīgi iepazīties ar mūsu privātuma un sīkdatņu politiku, pirms lietojiet tīmekļa vietni www.metalucentrs.lv. Šīs vietnes izmantošana nozīmē, ka jūs akceptējat šīs politikas saturu un tam piekrītat.