LV | RUS

Armatūras sieta loma būvniecībā

Armatūras sietam būvniecībā svarīga loma ir dažādu konstrukciju nostiprināšanā. Režģi – tie ir konstrukcijas materiāli, kurus izmanto betona konstrukciju armēšanai. Tie ir sieta paneļi, kas izgatavoti no metāla stieņiem vai stieplēm, kas iesieti kvadrātveida vai taisnstūrveida tīklā. Šādi režģi tiek izmantoti, lai palielinātu betona konstrukciju noturību pret dažādām slodzēm, piemēram, izstiepšana, saspiešanu un liekšanu. Tie nostiprina betonu, novēršot tā sašķelšanos un plaisāšanu. Metāla armatūras sietus parasti izmanto pamatu, sienu, grīdu, ceļu segumu, tiltu un citu konstrukciju būvniecībā. Metāla režģiem ir augsta izturība, tāpēc tie ir lieliska izvēle betona armēšanai. Tie iztur lielas slodzes un novērš betona slāņošanos.

Galvenās režģa funkcijas būvniecībā:

  1. Režģi palīdz palielināt betona elementu, tādu, kā, piemēram, sienu, plākšņu vai stabu, izturību un stabilitāti. Tie novērš plaisu veidošanos un sairšanas izplatīšanos materiālā.
  2. Materiāls veicina vienmērīgu slodzes sadalījumu uz betona elementiem, tādējādi uzlabojot to deformācijas stabilitāti. Tas ir svarīgi, ja materiāls tiek pakļauts vēja un citu ārējo faktoru ietekmei.
  3. Betona žūšanas laikā var parādīties mikroplaisas. Armatūras siets palīdz novērst to paplašināšanos un aizsargā konstrukciju no plaisāšanas. Tas ir svarīgi, betonējot lielas virsmas, piemēram, grīdas vai ceļa segumus.
  4. Produkta izmantošana būvniecībā ļauj palielināt betona konstrukciju kalpošanas laiku. Tas palīdz novērst deformāciju un samazina sairšanas iespējamību, kā rezultātā konstrukcijas ir izturīgākas.

Metāla režģi režģi izmanto ēku, tiltu, ceļu, lidlauku un citu inženierbūvju būvniecībā. Šāda materiāla izvēle ir atkarīga no konkrētā projekta prasībām, piemēram, nepieciešamās izturības, šūnu izmēriem un izgatavošanas materiāliem. Lai izvēlētos piemērotu metāla režģi, jāņem vērā projekta prasības un slodzes, kurām tiks pakļauta konstrukcija. Dažādiem režģu veidiem ir atšķirīgas īpašības, tāpēc tos var izgatavot no dažādiem materiāliem, piemēram, tērauda vai nerūsējošā tērauda.

Citas publikācijas
armatūra
Kādēļ pamatiem izveidei iesaka izvēlēties tērauda armatūru

Fundaments ir svarīgākā jebkuras būves sastāvdaļa. Vai būtu vērts runāt par to, ka gadījumā, ja ar fundamentu gadīsies kaut kas nelāgs, visdrīzāk sekas ietekmes visu celtni.

Vairāk
IPE & HEA & HEB dubultas T sijas
Karsti velmētas dubultas T sijas no Metālu Centrs

Kur tiek izmantota un kā tiek klasificējama dubulta T sija. Kādus sakausējumus pievieno metālam izgatavošanas laika.

Vairāk
armatūra
Stieņu armatūra no kompānijas Metālu Centrs

Praktiski visos būvniecības procesos tiek izmantots dzelzsbetons. Tērauda armatūra ir svarīgākā monolīta dzelzsbetona sastāvdaļa. Šis materiāls mēdz būt gluds, ar periodisko profilu.

Vairāk
Pierakstīties jaunumiem Pierakstieties jaunumiem un nepalaidiet garām izdevīgākus piedāvājumus

Privātuma un sīkdatņu politika

Aicinām jūs uzmanīgi iepazīties ar mūsu privātuma un sīkdatņu politiku, pirms lietojiet tīmekļa vietni www.metalucentrs.lv. Šīs vietnes izmantošana nozīmē, ka jūs akceptējat šīs politikas saturu un tam piekrītat.