LV | RUS

Kādēļ pamatiem izveidei iesaka izvēlēties tērauda armatūru

Fundaments ir svarīgākā jebkuras būves sastāvdaļa. Vai būtu vērts runāt par to, ka gadījumā, ja ar fundamentu gadīsies kaut kas nelāgs, visdrīzāk sekas ietekmes visu celtni. Lieta var aiziet tik tālu, ka būvi vispār varēs nākties demontēt. Turklāt ne jau katrs cilvēks apzinās, ka ēkas pamatu drošums lielā mērā ir atkarīgs no būvniecībai izmantojamās armatūras kvalitātes un veida.

Tērauda armatūras īpatnības

Saskaņā ar ГОСТ 5781-82 armatūra mēdz būt 6 - 80 mm diametrā. Dotais raksturlielums ietekmē metāla velmējumu izvēli fundamenta izveidei. Ja ir paredzēta būves celtniecība ar augstumu ne vairāk par diviem stāviem, lietderīgāk būtu izmantot velmējumu ar šķērsgriezumu 10-16 mm. Kustīgu un vāji nesošo augšņu gadījumā stingrībai ir jābūt augstākai.

Armatūras virsma mēdz būt šāda tipa:

  • Gluda – materiāls nav orientēts uz galveno noslodzi, uzstājas pārsedžu kvalitātē starp gareniem stieņiem;
  • Rievota atbild par lielisku saķeri ar betonu, tiek izmantota spēka detaļu kvalitātē, kuras uzņemas noslodzi.

Veicot būvju celtniecību, kuras nodrošina ievērojamo noslodzi uz pamatiem, izveido plātņu fundamentu. Plātņu ieklāšanai tiek izmantoti divi armatūras slāņi. Katrs slānis satur armatūras tīklu no stieņiem ar šūnām. Armatūras soļa garumu ietekmē būves veids – jo masīvāka ir celtne, jo mazākas šūnas tiek veidotas armatūras tīklā. Plātņu fundamenta ieklāšanas tehnoloģijas ievērošana ļauj iegūt stingru un izturīgu pret paaugstināto noslodzi konstrukciju.

Tērauda armatūras priekšrocības

Vispieejamākais risinājums betona pamatu stiegrošanā ir tērauda armatūra, kurai piemīt šādas priekšrocības:

  • drošums, ilgs kalpošanas laiks (vairāk par 50 gadiem);
  • pieejamība: dotais tērauda velmējumu veids maksā nedārgi;
  • plaša izmēru izvēle: pastāv iespēja piemeklēt stieņus ar šķērsgriezumu no 6 līdz 30 mm;
  • saderība: armatūrai un betonam ir vienādi paplašināšanās koeficienti, kas nodrošina, ka vienota konstrukcija vienādi uztver iedarbības temperatūru;
  • ekoloģiskums: tērauds ir pilnībā nekaitīgs cilvēkiem un apkārtējai dabai.

Kompānija SIA "Metālu Centrs" piegādā armatūru Bst500C, B500B, A500HW, B500BT, AIII. Produkcija ir piemērota dzelzsbetona konstrukciju būvniecībai.

Sīkāku informāciju dotajā tēmā jūs atradīsies ŠEIT.

Citas publikācijas
metāla profili
Metāla profilu veidi

Metāla profili ir nepieciešami augsta izturīguma karkasu izveidei nesošajām sienām un citām konstrukcijām. Tāpat ar to palīdzību...

Vairāk
Tērauda ūdensvada cauruļu priekšrocības

Ūdensvada caurules - apaļa velmējuma metāls, pa kuru pārvietojas gāze un ūdens. Uz konstrukcijām visā to garumā atrodas metināta šuve.

Vairāk
Armatūras siets
Armatūras sieta loma būvniecībā

Armatūras sietam būvniecībā svarīga loma ir dažādu konstrukciju nostiprināšanā.

Vairāk
Pierakstīties jaunumiem Pierakstieties jaunumiem un nepalaidiet garām izdevīgākus piedāvājumus

Privātuma un sīkdatņu politika

Aicinām jūs uzmanīgi iepazīties ar mūsu privātuma un sīkdatņu politiku, pirms lietojiet tīmekļa vietni www.metalucentrs.lv. Šīs vietnes izmantošana nozīmē, ka jūs akceptējat šīs politikas saturu un tam piekrītat.